Anasayfa | Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm İZMİR

Kentsel Dönüşüm İZMİR

Kentsel Dönüşüm İZMİR

Güzel İzmir’in güzelliklerinin başında akla gelen ilk yerler hiç şüphesiz Karşıyaka ve Bostanlıdır. Bu birbirinden güzel ve birbirine komşu ilçelerimizde bugün, günümüzde kentsel dönüşüm olarak da nitelendirdiğimiz bazı çalışmalar hız kazandı. İzmir körfezinin en güzel kesiminde yer alan ve nostaljik bir İzmir mimarisine sahip bu ilçelerimizdeki bu faaliyetler, bugün hem bu yapıların korunması hem de İzmir halkı için tehlike oluşturabilecek cinste olanlar içinde onarım yada yeniden yapım gibi bir olanak sağlamaktadır.

Kentsel dönüşüm; bir kısım yer yapılarının, binaların; deprem, heyelan veya bunlar gibi doğal afetlerle zarar görebilecek durumda olabileceğinin önceden tespiti ve bunlara önceden önlemler alınarak, gerektiğinde de yer yapısına uygun olarak inşa edilmemiş binaları tasfiye ederek, yerlerine yer yapısına ve zemine uygun, kaliteli, modern hayata ayak uydurabilmiş binalar inşa ederek halka en iyi hizmeti verme projesidir. Devletimizde son yıllarda özellikle bu projelere büyük destekler ve katkılar vermekle beraber, bu proje ihalelerini alan şirketlerde tecrübeli, güvenilir hem de yenilikçi zihniyetteki yapılarıyla halka en iyi hizmeti götürme telaşında birbirleriyle yarışıyorlar. Binalar yine devlet desteğiyle gerekli kontrollere tabi tutuluyor, yıkılmasına karar verilen eski ve çürük binaların mülkiyetini ellerinde tutan ailelerin proje bitinceye kadar kiralayacakları ev kirasını ise yine devlet karşılıyor. Projenin tamamlanmasına müteakip ise yepyeni, son derece güvenli, hassas bir şekilde özenilerek işlerinde bir numara ustalar tarafından modernize edilmiş yapılar sahiplerine iade ediliyor. Bizlerde her bir yurttaş olarak hem kendi nezih, ferah, konforlu ve güvenli bir yaşam kalitemiz için hem de çevredeki komşu halkın ve kendi aile bireylerimizin can ve mal güvenliğini sağlamak için tüm İzmir, Karşıyaka ve Bostanlı ahalisi olarak, belki de ilerde duayeni olacağımız bu kutsal projeye sonuna kadar güzel İzmir, güzel gelecek adına destek vermeliyiz.

Unutmayın! Bugün söz konusu kentsel dönüşüm projesine vereceğimiz en ufak bir katkı geleceğimiz için atacağımız çok büyük adımlar olabilir. Güvenilir, kaliteli ve devlet destekli olan bu projelerle anahtar teslimi bir evde neden sizin olmasın…

– Erkaya İnşaat Yapı
Önceki Haber | Sonraki Haber